PieniądzeTurystyka

Gdzie można pożeglować w Polsce?

Żeglowanie to doskonały sposób na zwiedzanie naszego kraju. W Polsce jest wiele akwenów, na których można pielęgnować swoją pasję. W które miejsca szczególnie warto się wybrać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Żeglowanie w Polsce – jakie trzeba mieć uprawnienia?

Samodzielne żeglowanie w Polsce jest możliwe, tylko, jeśli masz odpowiednie uprawnienia. Pierwszym stopniem jest patent żeglarza jachtowego. Uprawnia on do pływania po wodach śródlądowych oraz na morskich wodach wewnętrznych w łodzi o długości kadłuba do 12 m. Z patentem żeglarza jachtowego możesz też pływać na pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Kolejnym stopniem jest patent jachtowego sternika morskiego, który uprawnia do pływania w łodzi z pomocniczym silnikiem motorowym na wodach śródlądowych oraz na morzach w jachtach o długości kadłuba do 18 m. Najwyższym stopniem jest patent kapitana jachtowego, który uprawnia do pływania po wodach śródlądowych oraz morskich.

Gdzie żeglować w Polsce?

Miejsc, w których można żeglować w naszym kraju, jest wiele. Postanowiliśmy zebrać te najciekawsze, ze względu na akweny oraz na to, czy w pobliżu znajdują się miejsca, które warto zwiedzić. W naszych propozycjach znajdują się zarówno te mniej, jak i bardziej oczywiste pozycje. Szukasz pieniędzy na organizację wymarzonej wyprawy? Możesz je szybko zdobyć, korzystając ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest kredyt gotówkowy.

Mazury

Pierwsza myśl, jeśli chodzi o żeglowanie to Mazury. Kraina Tysiąca Jezior to raj dla osób, które uwielbiają sporty wodne. Z mazurskich akwenów korzystają nie tylko żeglarze, ale też windsurferzy, kajakarze i narciarze wodni. Najpopularniejsze miejsca, takie jak Mikołajki, Mrągowo czy Giżycko są oblegane przez turystów, dlatego, jeśli chcesz poszukać ciszy i spokoju, to zdecyduj się na mniejsze i mniej popularne miejsca. Dużą zaletą Mazur jest to, że większość jezior jest połączona ze sobą kanałami, więc rozpoczynając żeglowanie w jednym miejscu, możesz zwiedzić wiele akwenów i miejscowości.

Pojezierze Pomorskie

Szukając miejsca do żeglowania, warto wybrać Pojezierze Pomorskie. Jeśli szukasz przygód i mocnych wrażeń, to wybierz się nad Bałtyk. Jednak w okolicach morza znajduje się też wiele ciekawych jezior, które również dostarczą Ci niezapomnianych wspomnień. Województwo pomorskie to region, który jest bogaty również w miejsca do zwiedzania. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to na tym obszarze znajdziesz też wiele zamków oraz innych atrakcji turystycznych.

Rzeki

Polskie rzeki to również ciekawe akweny do żeglowania. Decydując się na przeprawę Wisłą, musisz sprawdzać jej stan, ponieważ nie w każdym miejscu nadaje się do przepłynięcia. Ciekawymi rzekami, które można w całości zwiedzić są m.in. Dunajec, Pilica, Odra oraz Warta. Większość z nich ma przygotowaną infrastrukturę i bez problemu możesz przybić do brzegu. Pamiętaj tylko o tym, żeby być odpowiednio przygotowanym do wyprawy. Pieniądze na niezbędny sprzęt zdobędziesz, wybierając sprawdzone rozwiązanie, jakim jest kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz