Pieniądze

Praca za granicą

Jak wygląda praca za granicą? Na rynku mamy wiele ofert pracy za granicą naszego kraju. Najczęściej jest to praca w Niemczech jako pracownik budowlany, opiekun osób starszych, pielęgniarka, pracownik produkcji. Pracodawca zapewnia nam często transport, nocleg, ubezpieczenie i całkiem niezłą pensję- dużo wyższą niż u nas w kraju. Ludzie wyjeżdżają na przykład na trzy tygodnie, gdzie wypracowują nadgodziny, a następnie mają na przykład dwa tygodnie wolnego w kraju.

Czy na dłuższą metę jest to dobry układ? To zależy od osoby. Jednym będzie odpowiadał taki układ a innym nie. Na pewno nie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach w życiu naszej rodziny. Również dojazdy zazwyczaj autobusem lub busem bywają uciążliwe. Trwają kilka godzin i powodują, że przyjeżdżamy zmęczeni i pierwszy dzień zamiast spędzać z bliskimi to wypoczywamy.

Niestety, ale jeśli ktoś ma dzieci to one cierpią w takim układzie- dobrze znają jednego rodzica a drugi jest tylko dojazdowy. Każdy sam powinien podjąć decyzję jak chce spędzić swoje życie i czy taki układ mu odpowiada. Za zarobione pieniądze może żyć na lepszym poziomie. Inny popularny kierunek to praca w Holandii.

Dodaj komentarz