Life Style

Przegląd najlepszych butów dla dziecka na sezon jesień/zima

Jesień i zima to czas, kiedy trzeba wyposażyć siebie i swoje dziecko w odpowiednie obuwie. Jego wybór jest dość duży, więc może przysporzyć pewnych problemów. Warto więc już teraz przyjrzeć się najlepszym butom na sezon jesień/zima i wybrać model, który sprawdzi się najlepiej. To bardzo ważna decyzja, bo buty dla dziecka powinny być ciepłe, wygodne, zdrowe i do tego jeszcze – piękne. Jakie modele są szczególnie popularne w tym roku?

Botki

Botki to buty, które sięgają za kostkę. Są dostępne w wersjach dziewczęcych i chłopięcych, choć popularne są także modele w typie uniseks. Botki świetnie sprawdzą się jesienią, a jeśli mają wewnątrz dodatkową ocieploną warstwę, to można też nosić je zimą. Botki zwykle są zapinane przy pomocy zamka błyskawicznego lub rzepów. Zdecydowanie rzadziej są one sznurowane, bo w przypadku dzieci byłoby to rozwiązanie bardzo niepraktyczne. Botki mogą u góry być ozdobione futerkiem lub pluszem. Zdarzają się też modele z cekinami, kolorowymi aplikacjami i napisami. Dzięki nim buty mogą podkreślać indywidualny styl dziecka oraz jego charakter. Botki powinno się nosić z dość obcisłymi spodniami, których nogawki są umieszczone wewnątrz cholewek.

Kozaki dla dziewczynki

Kolejnym ciekawym rodzajem butów na jesień i zimę są kozaki. Są to buty, które sięgają mniej więcej do połowy łydki. Zwykle są one przeznaczone dla dziewczynek. W związku z tym mają one bardzo często kolory dopasowane do typowej dziewczęcej garderoby. Bez trudu można jednak znaleźć też modele w klasycznej czerni. Kozaki podobnie jak botki mogą być ocieplane. Wtedy można nosić je, nawet gdy śnieg zalega na chodnikach. Niektóre modele kozaków mają też nieprzemakalną powłokę na zewnątrz. Dzięki temu nie ma ryzyka, że skarpetki malucha będą mokre. Kozaki to dobra propozycja dla dziewczynek, które lubią wyglądać modnie. Dobrze wyglądają ze spodniami oraz sukienkami i spódnicami. Czarne kozaczki można też zakładać na oficjalne uroczystości, jako element galowego stroju. Kozaczki najczęściej są zapinane przy pomocy zamka błyskawicznego. Mogą jednak mieć ozdobne sprzączki i paski. Zwykle jednak nie używa się ich do zapinania butów, bo maluch mógłby sobie nie poradzić z tym zadaniem. Kozaki to świetny element garderoby dla każdej małej damy.

Emu

Ciekawą propozycją są buty w stylu emo. Wprawdzie często są one noszone przez nastolatki i młode kobiety, to cieszą się też dużą popularnością wśród młodszych użytkowników. Emu są ciepłe, miękkie i wygodne. Do tego też po prostu dobrze wyglądają. Zwykle są one w odcieniach jasnego beżu, karmelu lub jasnego brązu. Czasem mają ozdobne przeszycia z imitacji futra, więc wyglądają jak buty, które mógłby nosić prawdziwy Eskimos. To dobre buty do zabawy na placu zabaw i rodzinnych spacerów. Przed zakupem warto się jednak upewnić, jak leżą na nodze. Emu są dość miękkie, więc zdarza się, że nóżka dziecka się w nich wykrzywia i jest w nienaturalnej pozycji. Pod tym względem zdecydowanie bezpieczniej jest sięgać po klasyczne kozaki dla dziewczynki.