Turystyka

Szkocja czy Anglia?

Szkocja czy Anglia to dylemat wielu osób, które planują spędzić wakacje na terenie Zjednoczonego Królestwa. Oba kraje przyciągają turystów swoją wieloletnią historią i liczbą zabytków. Wyjazd do Szkocji z pewnością wybiorą miłośnicy pięknych, górzystych krajobrazów, z których znana jest Szkocja co warto zwiedzić w tym malowniczym kraju?

Jezioro Loch Ness zamieszkałe przez legendarnego potwora. Miejsce to położone jest wśród majestatycznych gór niedaleko miasta Inverness. Wrzosowiska Culloden Moor, na których rozegrały się wydarzenia, które zaważyły na historii Szkocji. Dzisiaj znajdują się tam kamienie z nazwiskami klanów biorących udział w słynnej bitwie. Piękny pałac Linlithgow, miejsce narodzin Marii I Stuart. To zaledwie kilka obiektów, które trzeba zobaczyć. O czym warto pamiętać planując wyjazd do Szkocji?

Wszyscy wiedzą, że pogoda w Wielkiej Brytanii lubi być kapryśna, dlatego pytanie, Szkocja kiedy jechać, jest jak najbardziej uzasadnione. Okazuje się, że najlepszy czas na urlop w Szkocji to lato. Powinniśmy jednak pamiętać, że pogoda w tym regionie jest wyjątkowo zmienna i lepiej zawsze mieć przy sobie coś cieplejszego do ubrania.

Dodaj komentarz