Motoryzacja

Volkswagen Fox

Volkswagen Fox to samochód, który zakwalifikowany został do kategorii aut niewielkich, czyli do samochodów tak zwanej klasy A. Produkowano go w latach 2003-2011, jednak te dane dotyczą wyłącznie produkcji na kontynencie europejskim. W Brazylii produkowano go nieco dłużej.

Samochód oferowany na rynku europejskim. Charakterystyczną cechą było to, że był tani i ciekawie wyposażany. W podstawowym wyposażeniu była poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, wspomaganie, regulowanie kierownicy. W wyposażeniu dodatkowym można było znaleźć klimatyzację, ABS, elektryczne sterowanie szyb oraz wiele innych ważnych udogodnień.

Samochód produkowano wiele lat, jednak w 2011 roku podjęto decyzję o zastąpieniu go nowoczesnym Volkswagenem Up. Volkswagen Fox przeszedł do historii.

Obecnie pojazd dostępny jest tylko na rynku pojazdów używanych. Jest dobrym wyborem, jako drugie auto w rodzinie, lub jako pojazd typowo miejski. Oczywiście można nim też wyjeżdżać w dalekie trasy, jednak żywiłem dla tego auta jest miasto i okolice.

Dodaj komentarz